مفهوم ترید چیست و چه تفاوتی با سرمایه گذای دارد

مقدمه

دو واژه ترید (Trade) و تریدر (Trader) دو مفهوم پر کاربرد در حوزه بازارهای مالی از جمله فارکس و ارزهای دیجیتال است و این نوشته ترید را بررسی می کنیم و تفاو ان را با سرمایه گذاری مشخص می کنیم. از مفهوم ترید شروع می کنیم.

تجارت یا ترید چیست

ترید (The meaning of trade) در لغت به معنای تجارت و یک مفهوم اقتصادی است و شامل خرید و فروش کالا، خدمات و سایر محصولات قابل تبادل بین دو طرف می شود.

ترید (تجارت) می تواند در یک اقتصاد بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان صورت گیرد همچنین در سطح جهانی، تجارت بین‌الملل به کشورها اجازه می‌دهد تا بازارهای کالا و خدمات را گسترش دهند. به همین دلیل است که مصرف کننده آمریکایی می تواند بین خودروهای ژاپنی، آلمانی یا آمریکایی یکی را انتخاب کند. در نتیجه تجارت بین‌المللی، بازار دارای رقابت بیشتر و در نتیجه قیمت‌های رقابتی‌تر می شود که محصول ارزان‌تری را برای مصرف‌کننده به ارمغان می‌آورد.

مفهوم تجارت و ترید در سه بخش

  1. به صورت کلی ترید یا تجارت به مبادله کالا و خدمات در ازای پول اشاره دارد.
  2. تجارت ممکن است در داخل یک کشور یا بین کشورهای تجاری صورت گیرد. برای تجارت بین‌الملل، تئوری مزیت نسبی پیش‌بینی می‌کند که تجارت برای همه طرف‌ها سودمند است، اگرچه منتقدان استدلال می‌کنند که در واقعیت منجر به قشربندی بین کشورها می‌شود.
  3. اقتصاد دانان از تجارت آزاد بین کشورها حمایت می کنند، اما یکی از معایب اصلی تجات آزاد تعرفه های تجاری هستند که انگیزه لازم برای جنگ های تجاری و سیاسی را بین کشورها فراهم می کند.

معنای تریدر چیست

تریدر (trader) در لغت به معنای معامله گر است. تریدر فردی است که به خرید و فروش دارایی های مالی در هر بازار مالی، چه برای خود یا از طرف شخص یا مؤسسه دیگری مشغول است. تفاوت اصلی بین یک معامله گر و یک سرمایه گذار مدت زمانی است که شخص دارایی را در اختیار دارد. سرمایه گذاران تمایل دارند افق زمانی بلندمدت داشته باشند، در حالی که معامله گران تمایل دارند دارایی ها را برای دوره های زمانی کوتاه تری نگهداری کنند تا از روندهای کوتاه مدت سرمایه گذاری کنند.

بر اساس نظرسنجی سه ساله بانک مرکزی در سال 2019 از بازارهای مشتق FX و OTC، بازار ارز یا فارکس بزرگترین بازار مالی در جهان است – حتی از بازار سهام، با حجم روزانه 6.6 تریلیون دلار.

بازار فارکس یک وبسایت دیجیتالی است که در آن یک ارز با ارز دیگری مبادله می شود، بازار فارکس دارای ویژگی های منحصر به فرد زیادی است که ممکن است برای معامله گران جدید تعجب آور باشد.

تریدر چیست

تریدر چیست؟

تریدر یک معامله گر فارکس بوده که با خرید ارز با قیمت پایین و فروش آن به قیمت بالاتر به کسب سود می پردازد. همانند یک سبزی فروش در تره بار که محصول را به قیمت پایین می خرد و به قیمت بالاتر می فروشد، سفته بازان در بازارهای مالی نیز همین کار را می کنند. سبزی فروش با انجام این کار ریسک می‌کند، زیرا نمی‌تواند مطمئن باشد که تمام محصولات اش را بفروشد و هزینه هایش را پوشش دهد، اما با این حال خطر به طور کلی به خوبی درک شده است و سبزیجات قیمت مناسبی دارد.

تفاوت اصلی این است که هنگام معامله در بازار جهانی فارکس، معامله گران FX نمی دانند که آیا می توانند ارزی را که خریداری کرده اند با قیمت بالاتری بفروشند و سود ببرند یا مجبور شوند آن را با قیمت کمتری بفروشند و سود کنند. معامله‌گر فارکس باید با استفاده از تکنیک هایی مانند تحلیل تکنیکال یا تحلیل بنیادی حدس بزند که ارز بعدی به کدام سمت خواهد رفت.

معامله گر و تریدر ارز در فارکس کیست؟

معامله گران فارکس از نرخ ارز استفاده می کنند تا از تجارت ارزهای بین المللی سود ببرند. با افزایش یا کاهش ارزش ارزها نسبت به یکدیگر، معامله گران سعی می کنند از این تغییرات به سود برسند.

تجارت با ارزهای خارجی از بسیاری از انواع دیگر سرمایه گذاری ریسک بیشتری دارد، و چیزی نیست که هر کسی توان تجربه آن را داشته باشد. با احتمال رسیدن به سودهای بزرگ، خطر زیان های هنگفت نیز وجود دارد، بنابراین قبل از تصمیم گیری برای تبدیل شدن به یک معامله گر فارکس، مهم است که بدانید این بازار چگونه کار می کند.

مقاله پیشنهادی : مشهورترین معامله گران فارکس

چگونه یک تریدر فارکس شویم

اکثر افرادی که تجارت فارکس می کنند برای خودشان کار می کنند. آن‌ها با استفاده از پول خود در فارکس سرمایه‌گذاری می‌کنند، بنابراین تمام ریسک و پاداش حاصل از معاملات متعلق به آنهاست.

تقریباً هیچ مانعی برای ورود به معامله گر فارکس، معامله سهام، معامله باینری آپشن یا هر نوع بازار مالی دیگری وجود ندارد. هر فردی می تواند با پول بازنشستگی خود در یک صندوق سرمایه گذاری مشترک سرمایه گذاری کند یا در یک کارگزاری FX برای تجارت فارکس ثبت نام کند. با این حال، سهولت شروع را نباید با سهولت خود معامله اشتباه گرفت، که برای مهارت داشتن به آموزش و تجربه فارکس خاصی نیاز دارد.

به دست آوردن شغل در فارکس معمولاً با درخواست از بانک های بین المللی بزرگ که دارای دپارتمان تجارت ارز هستند، انجام می شود. شما می توانید به عنوان یک معامله گر جوان یا دستیار تجارت شروع کنید و به سمت بالا بروید. اگر شغل شما تجارت فارکس است، حقوق به علاوه پاداش عملکرد دریافت می کنید. با این حال، این مشاغل بسیار مطلوب هستند و رقابت شدید است.

روال روزانه یک تریدر فارکس

معامله گران فارکس معمولاً زود از خواب بیدار می شوند تا هرگونه تغییر در موقعیت های موجود خود را در بازارهای یک شبه بررسی کنند. درست مانند تجارت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، ساعات معاملات ارزهای فیات 24 ساعت در روز است، بنابراین سود و زیان یک معامله گر در هنگام خواب تغییر می کند.

پس از صرف صبحانه، یک معامله گر اغلب نرخ های فارکس، شاخص های سهام، فلزات گرانبها و سایر بازارهای مالی مرتبط را در نقشه حرارتی بررسی می کند. آنها همچنین آخرین عناوین اخبار را بررسی کرده و تقویم اقتصادی را بررسی خواهند کرد. این به آنها چشم اندازی برای آنچه در بازارهای مالی کلی اتفاق می افتد می دهد.

میزان خرید و فروش واقعی یک معامله گر در طول روز به استراتژی معاملاتی آنها بستگی دارد. اسکالپرها در تمام طول روز ارز را با معاملات ورودی و خروجی سریع خرید و فروش می کنند، در حالی که معامله گران روزانه معمولاً یک معامله را نزدیک شروع روز باز می کنند و آن را قبل از پایان جلسه معاملاتی می بندند.

بخش عمده ای از زمان معامله گران فارکس صرف تجزیه و تحلیل برای جستجوی فرصت های جدید می شود، اطمینان حاصل می کند که ایده های تجاری موجود هنوز معتبر هستند و استراتژی معاملات را بهبود می بخشد.

معامله گران جدید اغلب از طریق استفاده از خدمات سیگنال فارکس یا با یک دوره تجارت فارکس یا مربی فارکس، در تجزیه و تحلیل نقطه ای فارکس خود کمک می گیرند.

چگونه ترید در فارکس را تمرین کنیم

اگر ترید کردن را دوست دارید، می توانید با استفاده از یک حساب معاملاتی آزمایشی در محیط کاملا شبیه به بازار اصلی بدون وارد کردن سرمایه واقعی، بدور از ریسک به تمرین بپردازید.

ads
اشتراک گذاری
Share on twitter
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
لینک کوتاه
https://waveha.com/?p=9547
مقالات پیشنهادی
یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *