مارکت اردر ساده ترین را ه برای باز کردن معامله

نحوه سفارش گذاری در بازار فارکس به دو روش مارکت اردر و پندینگ اردر انجام می شود که در این مقاله قصد بررسی مارکت اورد را داریم. همچنین انواع سفارش در فارکس را می توانید با کلیک بروی لینک مطالعه کنید.

ابتدا این دو تعریف کوتاه از بررسی می کنیم

اردر چیست؟ نحوه ورود و خروج از بازار را اوردر می گویند یا می توان گفت اوردر به معنای سفارش یا دستور است.

نرخ لحظه ای چیست؟ نرخ بازار بین بانکی یا قیمت بدون درنظر گرفتن هیچ گونه اسپرد را نرخ لحظه ای می گوییم.

مارکت اردر چیست

سفارش گذاری به قیمت بازار را مارکت اوردر market order می گویند به عبارت دیگر ورود به بازار با توجه به آخرین قیمت ارائه شده در چارت را مارکت اردر می گویند.

مارکت اردر

مارکت اردر شامل دو دستور یا سفارش می باشد بای buy و سل sell ، همان خرید و فروش که با توجه به نرخ لحظه ای بازار انجام می شود.

اردر یا سفارش خرید در فارکس

قرار دادن دستور خرید در قیمت لحظه ای بازار با فکر و هدف رشد قیمت در بازار را اوردر خرید buy order می گویند. یا به عبارت دیگر سفارش لحظه ای خرید در یک جفت ارز را اردر خرید می گویند.

مثال برای اردر خرید

فرض کنید در جفت ارز یورو دلار قرار داریم و نرخ لحظه ای بازار عدد 1.2500 را نشان می دهد، بنابراین اگر نظر ما به رشد بازار باشد در این قیمت اردر خرید را فعال می کنیم و موقعیت برای ما باز می شود.

البته اگر با اسپرد آشنا باشید متوجه هستید که بروکر در پلتفرم معاملاتی قیمتی بالاتر از نرخ لحظه ای برای خرید درخواست می کند که به Ask معروف است و این اختلاف قیمت بخشی از هزینه های فعالیت در این بازار است.

اردر یا سفارش فروش در فارکس

سفارش یا دستور فروش در نرخ لحظه ای بازار که با فکر کاهش قیمت به سطوح پایین تر گرفته می شود را اردر فروش یا sell order می گویند.

انواع سفارش گذاری در لحظه

مثال برای سفارش یا اردر فروش در فارکس

فرض میگیریم در جفت ارز یورو دلار چارت قیمت 1.2300 را نشان می دهد و ما در نظر داریم که قیمت کاهش پیدا می کند با استفاده از دستور یا سفارش sell order این تصمیم را عملی می کنیم .

همان طور که می دانید، این مثال بدون در نظر گرفتن اسپرد در معامله است تا به ساده ترین شکل ممکن بیان شود، اما یک مثال را هم با اسپرد بررسی می کنیم، اسپرد شامل دو قیمت یکی بالاتر از نرخ لحظه ای ask و یکی پایین تر از قیمت لحظه ای bid است. زمانی که تصمیم به خرید می گیریم اسک قیمتی است که باید بپذیریم و همچنین در هنگام فروش بید قیمتی است که اوردر فروش در آن قرار می گیرد.

به عنوان مثال قیمت پیشنهادی EUR / USD در حال حاضر 1.2130 و قیمت درخواستی 1.2132 است. اگر بخواهیم EUR / USD را در بازار خریداری کنید، با قیمت 1.2132 به ما فروخته می شود. ما روی خرید کلیک می کنیم و سیستم عامل معاملاتی بلافاصله سفارش خرید را با همان قیمت انجام می دهد.

یا در جفت ارز GBPUSD اگر قیمت پیشنهادی 1.3450 و قیمت درخواستی 1.3452 باشد، اگر قصد فروش داشته باشیم اوردر فروش در قیمت 1.3450 فعال می شود.

معامله به سبک مارکت اردر

رسیدن به این نتیجه که چه زمانی و در چه قیمتی باید فروش یا خرید را انجام داد بستگی زیادی به استراتژی و نگرش معامله گر دارد، اما موضوعی که خیلی مهم است، داشتن یک برنامه مشخص برای استفاده از هر ابزار و یا امکانی در فارکس یا هر بازار مالی دیگر است. معامله به قیمت بازار رابطه مستقیم با احساسات غالب بر فرد دارد.

  • ماهیت مارکت اردر، معامله در لحظه است، البته ممکن است خیلی از معامله گران برای این نوع از سفارش برنامه داشته باشند.
  • احساسات نیز در لحظه بر تصمیمات ما به عنوان تریدر تاثیر می گذارد و مسیر ما کنترول پوزیشن را تحت شعاع قرار می دهد.
اشتراک گذاری
Share on twitter
Twitter
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on linkedin
LinkedIn
لینک کوتاه
https://waveha.com/?p=1439
مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *