ریکوت در فارکس به چه معنا است؟

  • abbas rafiei
  • 2023-10-11
  • بدون دیدگاه

ریکوت (Requote) در فارکس یک پیام از طرف بروکر است که در پی اتفاق افتادن اسلیپیچ (slippage) در سفارش درخواستی به تریدر فرستاده می شود.

ریکوت در فارکس چیست

ریکوت مسئله چندان رایجی نیست اما نمی توان آن نادیده گرفت. بلاخره تریدرها با اسلیپیچ و Requote در فارکس روبرو می شوند و می خواهند علت آن را بدانند. ریکوت موضوعی است که تا حد زیادی به رفتار بروکر مربوط می شود زیرا این پیامی است که از طرف کارگزار برای تریدر فرستاده می شود که در بین همه بروکرها مرسوم نیست.

مقاله مرتبط : اسلیپیج چیست؟

درک ریکوت در فارکس

مفهوم Requote به طور کامل به موضوع اسلیپیچ مربوط است، زمانی که به روش مارکت اردر در فارکس معامله می کنیم احتمال قرار گرفتن سفارش در معرض اسلیپیچ بوجود می آید.

یک بار به طور کامل فرآیندی که به ریکوت ختم می شود را بررسی می کنیم. فرض می گیرم در جفت ارز یورو دلار آمریکا قصد خرید به روش مارکت اردر داریم، قیمت درخواستی بروکر 1.2565 است. در همان زمانی که ما بین انجام معامله دو دل هستیم اعلام یک خبر اقتصادی در بازار تاثیر می گذارد و باعث رشد قیمت می شود.

به محض فشار دادن دستور خرید یک پیام از طرف بروکر فرستاده می شود که حاوی پیام زیر است:

قیمت 1.2565 برای خرید در جفت ارز یورو دلار منقضی شده است و قیمت 1.2567 موجود است در صورت تایید سفارش با انجام معامله موافقت کنید. البته همچین متنی را مشاهد نمی کنید بلکه قیمت جدید ارسال می شود و باید آن را قبول یا رد کنید.

ریکوت در فارکس

تغییر قیمت به دلیل اسلیپیچ است و این امر عموما خیلی سریع روی می دهد و معمولا در زمان اعلام خبرهای بزرگ و شوک آور روی می دهد. و به عبارت دیگر یکی از مزایا یک بروکر خوب محسوب می شود که فرصت انتخاب معامله جدید را به تریدر می دهد.

قیمتی که در ریکوت به تریدر اعلام می شود معمولا قیمتی بدتر از نرخ درخواستی معامله گر برای ترید است به همین دلیل ریکوت را ویژگی یک بروکر خوب و معتبر می دانیم. هر چه معاملات مستقیم تر باشد احتمال بروز ریکوت کمتر می شود، اما از آنجایی که تریدرها به واسطه بروکرها به بازار متصل می شوند. امکان طولانی تر شدن معامله هست و این یعنی اختلاف زمانی در ایجاد سفارش تا ثبت آن امکان قرار گرفتن در معرض تغییر قیمت را فراهم می سازد.

وقتی برای اولین بار پیام ریکوت را در بروکر خود ببیند شاید نگران شوید و نسبت به کارگزار دید منفی پیدا کنید، هر چند به ندرت اما این اتفاق دیر یا زود روی می دهد.

ریکوت چه زمانی نگران کننده است

زمانی که بازار آرام است و حجم زیادی در بازار در حال تبادل نیست نباید انتظار ریکوت را نیز داشت، همچنین وقتی به طور منظم معاملات در وضعیت آرام بازار دچار ریکوت شوند یعنی مشکلی در روند کار وجود دارد.
این موضوع خود دلیلی برای تغییر بروکر نیز محسوب می شود زیرا نی توان به طور مرتب این موضوع را نادیده گرفت.

بهترین روش برای جلوگیری از بروز ریکوت

بروکرهایی که حساب های (ECN) را ارائه می دهند مناسب ترین بروکر برای فعالیت کردن و جلوگیری از بروز اسلیپیچ و در پی آن ریکوت است. حساب های ECN (شبکه ارتباط الکترونیک) معاملات را سریعتر به سرورها می رسانند و این امر باعث کاهش چشمگیر تاخیر در ثبت سفارش می شود.

یکی دیگر از راه های جلوگیری از بروز ریکوت استفاده از دستورات پندینگ است. در واقع با قرار دادن دستور پندینگ اردر به کارگزار اعلام می کنیم فقط در قیمت مشخص شده حاضر به انجام معامله هستیم و قیمت ثانویه ای را برای انجام معامله نمی پذیریم.

انواع سفارشات پندینگ اوردر

این بهترین روشی است که می توان از تغییرات ناگهانی که به صورت لحظه ای رخ می دهند در بازار جلوگیری کرد. همچنین برای خروج از معامله چه در سود یا ضرر استفاده از استاپ لاس و تیک پروفیت توصیه می شود.
زیرا این دو مانند دستورات در انتظار ورود به معامله فقط در قیمت مشخص شده اجرا می شوند.

دلیل بروز ریکوت در فارکس چیست؟

همانطور که پیش تر گفته شد، بازارها به طور معمول بسیار سریع در حال حرکت هستند، اما وقتی اخبار اعلام می شود، می توانند حتی چشمگیرتر حرکت کنند. این امر باعث می شود که بروکر نتواند سفارشی را با قیمتی که درخواست می کنید ثبت کند.

بروکری که در آن ترید می کنیم خود با ارائه دهندگان نقدینگی کار می کند و قیمت ها را از آنها میگیرد و این ارائه دهندگان نیز تابعی از بازار هستند و از آنجایی که قیمت ها در بازار به سرعت در حال تغییر است، امکان تغییر قیمت همیشه وجود دارد.

در هر صورت هر زمان بروکر متوجه تغییر قیمت شود آن را به معامله گران خود اعلام می کند تا دچار زیان نشوند. برخی از بازارها بیشتر از دیگران مستعد این تغییرات هستند، به طور دقیق هر بازاری که دارای نوسان بالا باشد، اسلیپیچ و ریکوت در آن رخ می دهد.

[kkstarratings force]
بدون تگ  |   دسته: فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *